"Początki nie były łatwe" - DelusionZ

Powracamy z cyklem wywiadów, ale tym razem z dziedziny bardziej mocnej i odważnej. Zupełnie inny gatunek niż te które prezentowaliśmy do tej pory.  Tym razem hardstyle od człowieka, który miał kontakt od najmłodszych lat z muzyką, ale raczej nikt nie spodziewał się, że jego przyszłość pisana jest w zupełnie innym kierunku niż rodzice przewidywali. Przed wami jedna z większych gwiazd gatunku hardstyle na polskim rynku! Z ogromną przyjemność zachęcam do przeczytania jedynego w swoim rodzaju wywiadu z DelusionZ!

- Witaj Robert bardzo cieszę się, że zgodziłeś się na ten wywiad! Opowiedz nam jak to było z tą muzyką w twoim domu? Wiem, że w twoim królowała zupełnie inna muzyka? 

Cały czas ciągneło mnie do innego rodzaju muzyki niż ta co była popularna w domu.  Poczatki z muzyka clubowa rozpoczeły się od oglądania niemieckich stacji muzycznych. Wtedy właśnie poczułem że to jest to!  Ale jeszcze nie miałem określonego kierunku w swoim życiu, dopiero z czasem to się zmieniło. Powoli zbierałem swoją kolekcję, oraz interesować sie dj-ingiem. W szkole średniej pojawiły się pierwsze występy w clubach  oraz pierwsze próby komponowania czegoś swojego, ale niestety początki nie były łatwe.

- Początki nigdy nie są proste, ale twój przykład pokazuje, że czasem zmiana otoczenia, a nawet kraju pomaga w rozwoju kariery. Powiedz jak to się stało, że dopiero na emigracji odkryłeś swój gatunek w którym działasz do tej pory?

Na emigracji spędziłem już sporo lat ale dopiero w niemczech odkryłem w sobie to czego szukałem przez te wszystkie lata. Właśnie tam tak na prawdę zapoznałem się ze sceną Hardstyle, gdzie gatunek ten był już bardzo popularny. Tam też po raz pierwszy zagralem właśnie w tym stylu podczas jednej z imprez w clubie Revolution w Stuttgarcie, jednoczesnie rozpoczałem nawiązywacć kontakty z innymi dj-ami oraz producentami. W raz z każdą zagraną imprezą moja fascynacja rosła i tak pozostało, aż do dzisiaj. 

- Super, że dzisiaj wydajesz kolejne kawałki i cieszysz się coraz większą popularnościa, chodź o tym może za chwilę powiemy, ale powiedz jak to się stało że pierwsze wydane single przelezały w szufladzie twojego biurka kilka lat, a następnie okazały się strzałem w samą 10? Kto wspierał Cię na początku kariery?

Podczas pobytu w niemczech moje życie się zmieniło i wiele projektów poprostu trafiło do szuflady, a ja sam na jakiś czas tak jaby porzucił wszystkie plany z tym związane. Dopiero po wyjeździe do UK i po dość długiej przerwie zacząłem w domowym zaciszu znowu komponować. Mimo to zawsze brakowało mi odwagi żeby coś wiecej z tym zrobić. Wszystko sie zmieniło w tym roku kiedy znajomi uszłyszeli moje produkcje i zaczeli mówić żebym coś z tym zrobił. Długo się wachałem aż w końcu zdecydowalem, że wrzucę swoje pierwsze dema do internetu, oraz wysyłać pierwsze maile do różnych firm chodź nie liczyłem na odzew. Na drugi dzień dostałem wiadomość od hiszpańskiego producenta i dj-a Oscara z wytworni DNZ Records który był zachwycony moimi produkcjami. W taki sposób w czerwcu wydałem swoje dwie pierwsze produkcje w profesjonalnym studio. Patrząc z perspektywy czasu to wszystko dzięki moim przyjaciołom. Gdyby nie oni to nigdy nie znalazłbym się w tym miejscu gdzie teraz jestem.

- Wiem, że pare dni temu wydałeś swój najnowszy utwór, który też jako portal promujemy, dlatego opowiedz nam trochę o nim. Czy ten utwór zmieni coś w twojej karierze?

The New Era jest powiązaniem tego co do tej pory tworzyłem a zarazem chciałem nastawić osoby, które słuchają mojej twórczości w styl który będę chciał zaprezentować po nowym roku. Tytuł też nie jest przypadkowy bo tym nagraniem chcę rozpoczać nowy rozdział w życiu, a moja najnowsza produkcja  jest takim odzwierciedleniem mnie samego. Tego co czuję i co mnie otacza. Mogę też zdradzić że kolejne solowe produkcje bedą bardziej intesywne i pójdą w kierunku RAW Hardstyle.

- Super, że robisz to co kochasz i spełaniasz swoje marzenia! Jak już tak zdradzasz sekrety to powiedz nam o swoim projekcie muzycznym, który tworzysz w raz z kilkoma innymi osobami znanymi już na naszym portalu

- Obecnie wraz z dwoma innymi dj-ami i producentami z polski ktorzy obecnie rowniez mieszkaja w UK chodzi tutaj o DJ White Noise oraz DJ-Robs, chcemy reaktywowac Euphoric Sensation w nowym skladzie, w calkiem nowej muzycznej odslonie, szykujemy cos czego jeszcze chyba na polskiej scenie clubowej nie bylo. Przede wszystkim kazdy z naszej trojki gra inny styl muzyczny zaczynajac od House po Trance czy Progresive konczac wlasnie na Hardstyle. Chcemy aby nasz nowy projekt pokazal cos swiezego zeby kazdy znalazl cos dla siebie w naszych produkcjach oraz w eventach ktore bedziemy wspolnie organizowac.

Robić to co się kocha to czysta przyjemność! Świetnie, że udaje Ci się spełniać muzyczne marzenia i tego też chcemy Ci życzyć, abyś zawsze mógł robić to co kochasz!

Jako portal Dj Nation polecamy produkcję The New Era