By dawać innym radość - The Cracken

Armin Only w Polsce to już historia! My natomiast ciągle w pamięci mamy te niezpomniane chwile spędzone podczas tego niezwykłego wydarzenia. Nie możemy również zapomnieć o pewnym duecie, który w idealny sposób rozpoczął muzyczną ucztę. Pokazali tak ogromny zapał, oraz potencjał, że musieliśmy zapytać ich co daje im taką wielką radość. Twórcy takich produkcji jak Save You czy This Is The Cracken! Przed wami we własnej osobie duet, który wprowadzał legendę muzyki trance w Gdańsku! - The Cracken!

 

 

- Witam Was serdecznie. Jesteście jedną z najbardziej rozpoznawalnych ekip na scenie muzyki trance w Polsce.  Powiedźcie nam jaki był początek waszej znajomości?
    Hejka! My również witamy serdecznie! Jak na razie to nie jesteśmy aż tak rozpoznawalni jak mówisz. Mamy oczywiście nadzieję, że The Cracken w jakiś sposób wpływa na scenę trance w Polsce, jednakże przed nami jeszcze długa droga i ciężka praca do tego, aby być jak to ująłeś "jedną z najbardziej rozpoznawalnych ekip”;).
Jak to się zaczęło? Hmm. W sumie bardzo prosto. Filip szukał kogoś, z kim mógłby zorganizować w Bydgoszczy imprezę w stylu trance.  Jako, że Sound Discovers (duet dj-ów, Bartosz i Michał) grali tylko trance, zgadaliśmy się i podjęliśmy współpracę. Potem jakoś poszło i zaczęliśmy razem tworzyć numery.  Doświadczenie Filipa w produkcji a nasze w świecie Dj-ki razem zaowocowało świetnymi pomysłami i rozwiązaniami.


- The Cracken - skąd pomysł na taką nazwę? Nazwa dość drapieżna natomiast Wasze produkcje przywołuje same pozytywne emocje.
Jako, że z naszej współpracy niestety wyłamał się Michał (sytuacja osobista), podjęliśmy decyzję, żeby zrobić zupełnie nowy projekt. Długo zastanawialiśmy się nad nazwą. Padały różne pomysły, ale podczas produkcji jednego z kawałków, Filip wpadł na pomysł by nazwać ten numer Kraken.  Miał nosić taką nazwę, ponieważ był drapieżny i nie przewidywalny. Wtedy Bartosz zaproponował, czemu by się tak nie nazwać?! Tak powstał nasz duet The Cracken. A utwór nazwaliśmy This is the Cracken :)
Myślimy, że w ogóle muzyka trance przywołuje pozytywne emocje. The Cracken uderza w głąb umysłu i zostawia tam niezapomniane wrażenia z muzycznej podróży:)


- Super, że chcecie być pozytywnymi artystami! Każdy szuka sobie jakiś wzorców, oraz maksym którymi kieruje się w życiu. Jakie jest Wasze motto, oraz kogo traktujecie za wzorzec?
Nasze motto to nie poddawać się i działać w swoim stylu. Jeżeli chodzi o wzorce to wszystkie duże nazwiska takie jak np. Sean Tyas, Cosmic Gate, Paul Van Dyk, czy Hans Zimmer. Natomiast nikogo nie chcemy naśladować, lecz tworzyć własny niepowtarzalny styl.

- To bardzo cenne, że chcecie być sobą, chodź dzisiaj nie zawsze jest to łatwe. Wasze utwory znajdują się w najlepszych audycjach na całym świecie. Chodźby u takich znakomitości jak sam Armin Van Buuren. Skąd czerpiecie inspiracje i energię?
Inspirację czerpiemy z codziennego życia. Chociażby jeden z ostatnich numerów "Bydgoszcz", nasze rodzinne miasto, w którym się uczymy, pracujemy, po prostu żyjemy:)
Jeżeli chodzi o energię to czerpiemy ją z muzyki z tego, co tworzym. Im więcej pomysłów mamy na utwór tym więcej mamy energii by go zrealizować.


- Armin Van Buuren, Aly&Fila, Roger Shah można tak długo wymieniać ale to tylko nieliczni, których supportujecie. Zatem jakie macie plany na przyszłość, bo rozumiem, że nie chcecie do końca kariery grać drugich skrzypiec.
Nasze plany są takie, aby dawać ludziom jak najwięcej od nas. Oczywiście że chcielibyśmy grać na dużych eventach, aby móc razem z tłumem cieszyć się muzyką, którą tworzymy. Czuć ten klimat. Właśnie takie są nasze muzyczne plany i marzenia.


- Wiemy, że współpracujecie z czołowymi wytwórniami w Europie. Możecie nam zdradzić, co to za wytwórnie i jak układa się współpraca?
Wydaliśmy nasze produkcje w takich wytwórniach jak Extrema Global Music, We Are Trance, Silent Shore, Camouflage, Discover, Digital Society Recordings.
Współpraca zawsze układa się dobrze z wytwórnią, która chce wydać Twoją produkcję;) a im bardziej prestiżowy Label tym bardziej jesteśmy zadowoleni:)


- Mieliście okazję, jako nieliczni zagrać na Armin Only w Gdańsku. Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami. Jak to jest brać udział w tak długo oczekiwanym evencie?
Bez komentarza... A tak na poważnie to wrażenia bardzo pozytywne jak ludzie, którzy tam przybyli. Sam fakt, że mogliśmy zagrać na tak prestiżowej imprezie to dla nas wielkie wyróżnienie, mimo, że była to scena boczna jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tam zagrać. Mimo, że pogoda nie dopisała (było bardzo wietrznie i zimno) a scena była ustawiona na zewnątrz to ludzie po wejściu na obiekt zaczęli się bawić przy naszym secie.  To było niesamowite.


-Dalej realizujecie swoje plany, założenia oraz marzenia. Dajecie doskonały przykład jak dążyć do samorealizacji. Jakie są Wasze marzenia, co jeszcze chcielibyście osiągnąć, gdzie zaistnieć?
Nasze marzenia? Na pewno wydawać w jak najbardziej prestiżowych wytwórniach, współpracować z wokalistkami światowej klasy, no i grać na dużych trance'owych eventach.

- Zajmujecie się produkcją muzyczną więc napewno macie swój pogląd na polską scenę klubową. Jakie są Wasze odczucia? Czy polski Clubbing idzie w dobrą stronę?
Nasze odczucia, co do Clubbingu w Polsce nie są zbyt dobre. Uważamy, że gdzieś zatraciła się granica między muzyką klubową a komercyjną graną w klubach. Coś zaczyna się powoli zmieniać, ale jeszcze daleka droga do tego, co było kiedyś. Gdzie jak wchodziło sie do klubu to po to by się pobawić a nie tylko pogadać i wypić piwo przy radiowych hitach.


- Niestety nasze odczucia są bardzo podobne. Na koniec kilka zdań dla Waszych fanów.
Dla naszych fanów? Mamy nadzieję, że tacy są;) Oczywiście bardzo cieszą nas pozytywne reakcje ludzi na nasze produkcje, bo o to w tym chodzi! By dawać innym radość:)
Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i za dobre słowo i za to, że jesteście:)


Dziękuję Wam z całego muzycznego serca za wywiad, a w imieniu portalu Dj Nation życzę wielu muzycznych sukcesów oraz powodzenia w realizacji marzeń!
My również dziękujemy za to, że chcieliście z nami przeprowadzić wywiad. Pozdrawiamy wszystkich, którzy kochają Trance!