Dlaczego Hardwell nie występuje na Tomorrowaland?

Jak to możliwe, że w line upie tak dużej imprezy jak Tomorrowaland brakuje jednego z 3 najlepszych djów według rankingu Dj Mag? Za duże rządania finansowe gwiazdy? Czy może konflikt między artystą, a organizatorami? 

Tomorrowland każdego roku gromadzi ogromną ilość artystów z całego świata! Do Belgii w okolice Boom każdego roku przyjeżdza ponad 400tyś osób kochających muzykę elektroniczną. Festiwal cieszy się tak ogromną populanością, że organizatorzy po raz drugi zdecydowali się stworzyć niesamowite widowisko w dwa weekendy. Mimo ta ogromnego przedsięwzięcia do Belgii po raz kolejny nie został zaproszony Hardwell!

Skąd wiemy, że nie został zaproszony, a nie jest to osobista decyzja artysty? 

W jednym z wywiadów Hardwell zapytany o swoją nieobecność podczas Tomorrowland odpowiedział:

"Nie zagram w tym roku na Tomorrowland w Belgii. W zasadzie chciałem wystąpić na Tomorrowland, ale z jakiegoś powodu nie znalazło się dla mnie miejsce i mnie nie zabukowali." 

Wiemy już na pewno, że to nie napięty plan zajęcie Roberta miał wpływ na jego brak w Belgii, ale zwyczajny brak zaproszenia. Ale dlaczego tak popularny artysta nie znajduje miejsca podczas tak ogromnej imprezy? Problem zdaje się leżeć w konflikcie jaki rozpętał się po tym jak bracia Dimitri Vegas i Like Mike podczas jednej z edycji Tomorrowland zatrudnili hostessy, aby namawiały ludzi do głosowania na nich w rankingu Dj Mag. Głos w tej sprawie zabrał Hardwell oraz Dannic, którzy wyraźnie skrytykowali takie zachowanie.

„Dj-e zatrudniają ludzi z ipadami, aby chodzili po ulicy i błagali ludzi o głosy w DJ MAG, serio? niech przemówi muzyka!”

„Jeśli głosujesz na swojego ulubionego DJ-a, nie głosuj tylko dlatego, że ktoś z iPadem poprosił Cię o to na ulicy…”

 

Po całym tym zajściu Hardwell podczas jednego ze swoich koncertów dość mocno i dosadnie wypowiedział się na temat całego Dj Magazine.

 

Ale dlaczego Hardwell krytykując Dimitri Vegas i Like Mike nie zostaje zaproszony na festiwal? Belgijscy bracia są gospodarzami Tomorrowland i mają znaczne udziały w organizacji całej imprezy. Teraz już sprawa wydaje się banalnie prosta i rozwiązanie całego medialnego szumu na temat braku jednej z największych gwiazd EDM podczas Tomorrowland jest dość oczywiste, chodź ani jedna ani druga strona konfliktu nigdy wprost na ten temat się nie wypowiedziała.