HIT czy KIT - K2 ft. Buka - 1 moment

Słowem wstępu powiem tylko, że od dzisiaj co pare dni będzie ukazywał się felieton zatytułowany HIT czy KIT, w którym będziemy brać pod lupę jeden utwór, który od jakiegoś czasu zagościł w polskich radiostacjach. Opisane będą nasze wrażenia na temat danego utworu, oraz końcowy wybór, czy jest to HIT, czy może zwykły radiowy KIT.

 

Na pierwszy ogień trafia K2 i Buka ze swoim singlem 1 moment. Utwór, który od paru miesięcy zagościł w naszych radioodbiornikach do tej pory wysłuchało czy też może lepiej obejrzało klip ponad 12mln. osób.

Jeżeli chodzi o klip to jest po prostu genialny. Opowiada realną historię, która może zdarzyć się każdemy z nas. W świecie, a może lepiej w czasach w których każdny z nas może mieć nowotwora, hasło: W poszukiwaniu szczęścia nabiera zupełnie innego znaczenia. Klipy które są produkowane dla zysków są już tak powszechne, że aż nie do oglądania. Ciaglę to samo, impreza, kobiety, artysta, który śpiewa i nic poza tym. Bez żadnego przesłania. Zupełnie inaczej jest w tym teledysku, w którym na samym końcu dowiadujemy się co wydarzyło się na poczatku i o czym jest całość.

Muszę sie przyznać, że nie jestem fanem rapu, ale to co zrobił ten duet zasługuje na pochwałę. Rap przez lata kreował się jako coś z masą wulgaryzmów i tworzony dla wąskiego grona odbiorców. 1 moment nadał nowego sensu dla całego tego gatunku. Chłopaki pokazali, że może mieć też pozytywne przesłanie i opowiadać o czymś, co jest w dzisiejszych czasach tak powszechne. Słowa W poszukiwaniu szczęścia na długo zapadają w pamięć, a cały tekst przedstawia polskie realia, które są takie a nie inne.

Teledysk: 10/10

Słowa: 9/10

HIT!

 

{youtube}RjzujFoWxY8{/youtube}