TomorrowWorld 2016 odwołany!

"Kto wysoko wchodzi, wielki będzie jego upadek" - to stare przysłowie idealnie oddaje dzisiejszą sytuację ogromnego koncernu muzycznego jakim jest SFX Entertainment, który jakiś czas temu był gospodarzem większość festivali EDM na świecie. Teraz bańka pękła i nagle w ciągu jednej chwili organizacja jest na skraju bankructwa.

Jak podaje magazyn Forbs w 2013 roku koncern wydał 260mln$ na zakup festivali w USA, Europie i Ameryce Łacińskiej. Kupili wtedy między innymi TomorrowLand, MysterLand czy też Sensation. Wydawało się, że za pare lat SFX będzie monopolistą na organizację tak dużych eventów. Teraz wszystko się zmieniło i nawet największy muzyczny sklep internetowy w USA którego właścicielem był SFX, a dokładnie mowa o BeatPort również został wystawiony na aukcję. W 2013 roku został kupiony za 50mln$. Za ile teraz zostanie sprzedany po 3 latach ciągłego promowania przez SFX muzyki EDM? Okaże się 3 maja, kiedy to 24 przedsiębiorstwa, które wyraziły chęć zakupu ostatecznie wylicytują BeatPort.

Tak czy inaczej, ze względów finansowych organizator blizniaczego do europejskiego TomorrowLand wycofał się tego rocznej edycji TomorrowWorld. Zapewne również to oznacza koniec tego festiwalu w stanach. Jedyna możliwość to sprzedaż marki TomorrowWorld innemu organizatorowi. Być może bilety na takie eventy były zbyt drogie nawet dla amerykanów, którzy mają już swoje muzyczne święto w Miami, kiedy to cały świat skupiony jest na Ultra Music Festival!

Co sądzicie o takim upadku muzyki EDM w Stanach Zjednoczonych? Czas na coś nowego, a może odświeżenie starego, dobrego Trancu?