Eurowizja - Hit czy Kit?

To właśnie dziś Polska po raz pierwszy od paru dobrych lat awansowała do finału "wielkiej" Eurowizji! Polski hit Donatana wraz z Cleo otrzymał nominacje do finału. Próbowaliśmy już różnych piosenek i zagranicznych i naszych i jakoś się nie udawało, a tu proszę. Mamy finał!

Zostawmy emocje z boku i przyjrzyjmy się bliżej występom i głosowaniu. Wystąpiło dzisiaj 14. artystów, którzy walczyli o finał Eurowizji. Jedne występy były lepsze inne gorsze. Jedne były bardziej nowoczesne, bardziej klubowe inne starego typu. Każdy robił co mógł, aby zdobyć upragniony awans.

Mimo to, jak to możliwe, że komentatorzy widowiska od samego początku zakładają, że awansuje Austria, którą reprezentowała kobieta z brodą?!

W jaki sposób można zakładać, że jakiś kraj awansuje, bo robi to od lat, skoro każdego roku inna piosenka reprezentuje dany kraj?

Eurowizja to jeden wielki KIT! Jeżeli ktoś ma inne zdanie to proszę zadzwonić bo podany jakikolwiek numer do głosowania i zobaczyć jaka będzie odpowiedź. "Numer aktualnie jest zajęty. Prosimy spróbować później." To jedyny komunikat, jaki możemy usłyszeć.

Dzisiaj siła reklamy i perswazji jest tak wielka, że nie można ufać niczemu. Wszystko należy brać przez palce i uważać, aby nie dać się wciągnąć w nic nie warte gierki.