feed-image Nasze doniesienia
Znamy kolejnych artystów Sunrise Festival 2018!

Ostatni weekend lipca 2018 zapowiada się niezwykle gorąco. To wszystko za sprawą kolejnej edycji Sunrise Festival w Kołobrzegu. Właśnie potwierdziliśmy kolejne gwiazdy, które przyjadą do nadmorskiego kurortu. Malaa, Deborah de Luca, Timmy Trumpet, Bassjackers, Brohug, Fedde le Grand i Throttle uzupełniają tegoroczny line-up. Zaczyna robić się naprawdę ciekawie! 

Malaa to ciemna strona elektronicznej sceny tanecznej, tajemniczy producent i DJ ukrywający się zawsze pod ciemną kominiarką. Wiemy o nim jedynie to, że pochodzi z Paryża, że należy do Pardon My French, i że jego muzykę w przeciwieństwie do jego personaliów zna cały świat. Głęboki bas, mroczne melodie, końska dawka klubowej perkusji to nieodzowne składowe utworów Malaa, przemawiające w jego imieniu lepiej niż zespół ekspertów ds. PR. Malaa sukcesywnie buduje swoją markę występując na największych scenach festiwalowych i wydając intrygujące kawałki takie jak “Notorious”, “BelleVille” czy “Prophecy” z Tchamim. Tajemniczy gwiazdor wystąpi na Sunrise Festival 2018 na scenie w Amfiteatrze już pierwszego dnia Festiwalu. 

Deborah de Luca to urodzona w 1980 roku utalentowana włoska producentka dorastająca w cieniu żagli Scampia na peryferiach Neapolu. Swojej muzycznej drogi szukała długo, ale w końcu z pomocą Giuseppe Cennamo (Sci + Tech, 8Bit, Carillon) wkroczyła na odpowiednie tory i obrała kurs na techno. Pod okiem mentora dojrzewała muzycznie, tworzyła pierwsze utwory i odkrywała nowe lądy dj-skie. Jest założycielką wytwórni sola_mente w której wypuszcza swoje muzyczne arcydzieła takie jak „Last Song For You“ czy „Guitar“ i „Sleeping With You“. Techno-rewelacja prosto z południowej części Włoch wystąpi na Sunrise Festival na nowej scenie w piątek 27 lipca. 

Timmy Trumpet to australijski artysta, który swoją karierę na scenach EDM rozpoczął od… grania na trąbce. Jego pasja, muzyczne mistrzostwo oraz niezwykła łatwość w tworzeniu melodii sprawiły, że szybko stał się stałym bywalcem DJ-skich występów na Ibizie i w końcu postanowił sam zostać producentem. Nie musimy chyba dodawać, że momentalnie dostał się do wielkiej czołówki reprezentantów sceny EDM. Jego pierwszym międzynarodowym hitem solowym był utwór „Freaks“ wydany w 2014 roku. Kolejnymi utworami, które zrobiły zamieszanie na rynku były „Toca“ z Carnagem i KSHMR’em oraz „Party Till We Die“ z MAKJ’em. Timmy Trumpet wystąpi po raz pierwszy przed kołobrzeską publicznością na scenie na parkingu w drugim dniu Sunrise Festival 2018. 

Bassjackers to prywatnie przyjaciele, zawodowo partnerzy. Żywe legendy holenderskiej sceny EDM-u władające konsoletą z z niezwykłą maestrią. Ich klubowe rakiety, takie jak „Savior“, „Memories“ czy „Pillowfight“ zawsze trafiają do celu i porywają do tańca wszystkich bez wyjątku. Bassjackers zamierzają przetestować moc nagłośnienia Sunrise Festival 2018 już w piątek 27 lipca na scenie na parkingu przy okazji debiutując przez kołobrzeską publicznością.  BROHUG to więcej niż producenckie trio ze Szwecji, to styl… muzyczny broHouse. Dziki, momentami nawet mroczny, ale jednocześnie wzbogacony w funkowe bity, porywający do tańca, nawiązujący do korzeni elektronicznej muzyki tanecznej i podbijający sceny klubowe na całym świecie.

Brohug to projekt stworzony w zaciszu studyjnego kompleksu w Szwecji przez dwójkę braci i Huggy’go (stąd właśnie nazwa Brohug), znani z mistycznego kawałka „Papparazi” i remiksu „Falling”. Warto doświadczyć nowego z Brohug, tym bardziej, że szwedzkie trio będzie gościem Sunrise festival 2018 i wystąpi 28 lipca na scenie na parkingu. 

Fedde le Grand to przedstawiciel holenderskiej sceny klubowej. Swoją pasję do muzyki klubowej zmienił w sposób na życie spędzając każdą chwilę w studio w Utrechcie, gdzie powstały jego wielkie przeboje: „Put Your Hands Up For Detroit“, legendarne „Let Me Think About It“ z Idą Corr czy klubowy „Metrum“. Fedde to nie tylko utalentowany producent, ale również świetny promotor, który w swojej wytwórni Flamingo Recordings wypromował artystów takich jak Nicky Romero czy Deniz Koyu. Określany zgodnie przez bywalców Sunrise Festival honorowym rezydentem Amfiteatru powróci do Kołobrzegu pierwszego dnia festiwalu. 

Throttle to jedno z najciekawszych nazwisk na scenie klubowej i hipnotyzujący talent, którego niesamowity rozwój śledzimy z wypiekami na twarzy. Jego kariera muzyczna zaczęła się w wieku 8 lat, kiedy to rozpoczął naukę gry na gitarze. Solidne podstawy pozwoliły młodemu muzykowi na zbudowanie bogato wyposażonego warsztatu muzycznego i rozpoczęcie produkcji pierwszych elektronicznych bitów. Już jako nastolatek Throttle produkował kawałki o niebagatelnym potencjale i jedynie kwestią czasu był moment, w którym usłyszy o nim cały świat. Moment ten nadszedł oczywiście szybciej niż się spodziewaliśmy – Throttle wygrał bowiem konkurs na remiks dla Louis La Roche, a następnie wyprodukował singiel „Reasons” będący częścią Project 46 i goszczący przez ponad tydzień na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się utworów Beatport. Throttle na swoim koncie ma dzisiaj wspólne utwory z Oliverem Heldensem czy Galantis i radiowy przebój „Hit The Road Jack“. Zadebiutuje w Kołobrzegu w pierwszym dniu Sunrise Festival na scenie na parkingu. 

Przypominamy, że trwa pre-rejestracja biletów na Sunrise Festival 2018. Uczestnicy mogą dokonać rezerwacji biletów w uśrednionej cenie 199 zł i opłacić je między 25 a 28 dniem lutego na stronie www.bilety.sunrisefestival.pl. Cena biletów w sprzedaży regularnej zaplanowanej na 1 marca 2018 będzie wyższa.

Sunrise Festival - Nowy system sprzedaży biletów

Sunrise Festival 2018 odbędzie się w dniach 27-29 lipca w Kołobrzegu. Festiwal zostanie zorganizowany po raz ostatni w słynnym Amfiteatrze. Na tegorocznej edycji powstanie 3 scena na której będzie królować muzyka techno, a pierwsze nazwiska zostaną ujawnione już niebawem w RMF MAXXX. Nowością w systemie sprzedaży biletów będzie pre-rejestracja biletów miesiąc wcześniej.

Rozpoczęcie oficjalnej sprzedaży biletów zaplanowane zostało na 1 marca. Organizatorzy postanowili jednak wprowadzić pewne udogodnienia w systemie sprzedaży, umożliwiając uczestnikom wcześniejszą rezerwację wejściówek, a tym samym gwarancję ich zdobycia. Wszyscy chętni będą mogli bowiem dokonać pre-rejestracji biletów już miesiąc wcześniej.

Pre-rejestracja potrwa od 1 do 25 lutego.

Jak to działa?

Pre-rejestracja rozpocznie się 1 lutego i będzie wyglądać niemalże identycznie jak zakup biletów. Użytkownicy będą proszeni o podanie ilości oraz personalizację wszystkich biletów. Zamawiający może dokonać rezerwacji biletów na swoje dane osobowe oraz znajomych na wybrane dni Festiwalu. Ważne jest, aby nie składać dodatkowych zamówień na wcześniej użyte dane osobowe (system będzie to autoweryfikował). Przy złożeniu dodatkowych zamówień na te same dane osobowe, mogą one zostać anulowane. Poprawnie złożone zamówienia z aktualnym statusem realizacji i numerem zamówienia będą wyświetlone w indywidualnym panelu użytkownika na stronie bileterii. Rezerwacja nie wymaga uiszczania płatności od 1 do 25 lutego.

Po dokonanej rezerwacji biletów, każdy użytkownika otrzyma informację drogą elektroniczną o prawidłowo złożonym zamówieniu oraz zostanie poproszony o dokonanie płatności za wybrane bilety w terminie od 25 do 28 lutego. W tym czasie użytkownik będzie musiał dokończyć proces wybierając sposób płatności i dostawy. Płatności będzie można dokonać za pośrednictwem platformy PayU lub Paypal, a w kwestii dostawy biletów dostępne będą opcje przesyłki kurierskiej lub przesyłki pocztą tradycyjną. W przypadku pre-rejestracji opłaty należy dokonać nie poźniej niż 28 lutego. Po tym czasie wszystkie nieopłacone zamówienia zostaną anulowane bez możliwości ich wznowienia. W panelu będzie można również pobrać fakturę VAT, jeśli uprzednio ta opcja została wybrana przez zamawiającego.

Ile kosztować będą bilety na Sunrise Festival 2018?

Pule sprzedażowe zostały zlikwidowane. Uczestnicy będą mogli dokonać zakupu biletów na konkretne dni Festiwalu w uśrednionej cenie. Bilet standardowy będzie kosztował 199 zł, natomiast bilet VIP będzie można zamówić już od 600 zł za dzień. Cena biletów w sprzedaży regularnej będzie wyższa.

Przypominamy, że pre-rejestracja rozpocznie się już 1 lutego o godzinie 12:00 na stronie organizatora: www.sunrisefestival.pl. W przypadku wyprzedania wszystkich biletów w pre-rejestracji, bilety w sprzedaży regularnej zaplanowanej na 1 marca 2018 będą niedostępne.  

Zawaliła się scena podczas festiwalu! Nie żyje znany Dj!

 

Podczas Atmosphere Festival, który odbywał się w Porto Alegre w południowej Brazylii zdrzył się fatalny wypadek! Zawaliła się scena na której występowali artyści. Całe zdarzenie miało miejsce 17. grudnia i prawdopodną przyczyną katastrofy pozostają warunki pogodowe, którym daleko było do ideału przy okazji imprezy plenerowej. 

Na scenie występował Dj Kaleb, który został przygnieciony przez stalą konstrukcję. Według nieoficjalnych doniesień artysta zmarł po przewiezieniu do szpitala. W sprawie zaniedbań do jakich doszło ze strony organizatorów ruszyło już śledztwo.

 

Organizatorzy szybko zareagowali i opublikowali na swoim profilu komunikat:

Zawsze mamy na uwadze bezpieczeństwo naszej publiczności i przestrzegamy wszystkich przepisów wymaganych przez lokalne służby. Będziemy informować o naszych działaniach, by zachować prawdę o zaistniałych wydarzeniach – napisali organizatorzy imprezy. (Facebook.com / @atmospherefestivalofficial)

 

 

 

 

Śmiertelny wypadek z udziałem polskiego Dja!

Tuż nad ranem dotarła do nas bardzo smutna wiadomość! Chwilę po godzienie 5 na drodze krajowej nr 6 w Kliniskach doszło do zderzenia samochodu prowadzonego przez Doriana T. z innym pojazdem marki Volkswagen. W tym bardzo przykrym zdarzeniu zginął kierowca Volkswagena, natomiast pasażerka została ranna .

Badanie alkomatem wykazało, że Dorian T. był pod wypływem alkoholu. Wynik z badania wyniósł 2 promile. Został aresztowany, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. 

Portal gs24.pl napisało o tym:

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca vw bora chciała przepuścić wyjeżdżającego ze stacji tira i zjechała na lewy pas jezdni S3 w Kliniskach. Wtedy uderzył w borę jadący lewym pasem vw scirocco. Jego kierowca był pijany. Była fatalna pogoda. Uderzenie było tak silne, że pasażer bory zginął, a kobieta kierująca borą trafiła do szpitala. Jeśli te informację się potwierdzą, to zmienia to sytuację, gdy chodzi o sprawstwo wypadku."

Dorian T. jest bardzo znanym polskim producentem muzyki elektronicznej. Twórczość 24. latka została doceniona nawet przez zespół Linkin Park przez co remix polskiego dja trafił na ich płytę. Kariera Doriana bardzo szybko się rozwijała przez co został on najwyżej sklasyfikowanym polakiem w historii rankingu Dj MAG. 

To przykre zdarzenie niech pozostanie przestrogą dla każdego kto wsiada za kółko pod wpływem alkoholu!

Bardzo współczujemy rodzinie zmarłego kierowcy! Pani pasażer życzymy szybkie powrotu do zdrowia!

Podsumowanie wyników Dj Mag 2017!

W sobotę odbyła się uroczysta gala podczas której zostały ogłoszone oficjalne wyniki rankingu Dj Mag Top 100 Dj's. Znamy już całą setkę osób, która załapała się do tego zestawienia. Mamy kilka ciekawych faktów na które zwróciliśy uwage i chętnie wam je przedstawimy. 

Pierwsze miejsce zajał nie kto inny jak Martin Garrix, który utrzymał koronę zwycięstwa na kolejny rok. Patrząc trochę dalej to pierwszej czwórce tylko jedna zmiana, ponieważ Armin Van Buuren zamienił się miejscami z Hardwell'em i teraz to właśnie Armin zajmuje miejsce na podium. 

Na wyróżnienie zasługuje duet Chainsmokers, którzy bardzo zasłużenie podskoczyli o 12. oczek do góry i uplasowali się na 6. miejscu zaraz za Tiesto. Kolejne wyróżnienie dla Marshmello, który awansował z 28. miejsca na pozycję numer 10. Napewno cieszy również awans Don Diablo o 4 oczka, ale może już smucić spadek Olivera Heldensa aż o 5 miejsc. 

Jeszcze jeden bardzo ważny progress zaliczył Alan Walker co było raczej pewne chodź nieoczywiste i ostatecznie awans aż o 38 miejsc do góry i ostatecznie zostaje na pozycji 17. przynajmniej na kolejny rok. 

Lost Frequencies to nowość w rankingu Dj Mag i od razu miejsce numer 26! Coś niebywałego aby rozpocząć tak wysoko! 

Avicii zaliczył spadek o 17. miejsc, ale to było oczywiste ze względu na zawieszenie kariery. Mimo wszystko i tak zajmuje miejsce 28.

Czas na polaków! Pierwsze miejsce wśród polaków dla Tom Swoon, który w całym rankingu poszedł o 9. oczek w góre i może cieszyć się z miejsca 47

Koncówka zestawienia to prawdziwy wysyp nowych artystów! Mamy również kilka powrotów, które napewno przyniosą nam wiele dobrego w kolejnym roku! 

Całość zestawienia możecie zobaczyć na oficjalnej stronie Dj Mag Top 100 Dj's

Teraz możecie się przyznać! Na kogo wy głosowaliście w tym roku? 

Nasz głos padł na Armina Van Buurena ;)

 

Nowa odsłona Martina Garrixa podczas Tomorrowland!

Świat muzyki EDM to taka sama branża zarobkowa jak każda inna. Każdy chce zarabiać jak najwięcej i jak najdłużej utrzymać się u szczytu swojej popularności. Ale jak to zrobić jeżeli konkurencja jest tak duża? Każdy stosuje inną metodę aby zadowolić swoich odbiorców. Jedni co rusz wydają nowe single, które mają przykuć uwagę, inni wchodzą co chwilę w inne duetu kiedy to już im samym brakuje pomysłów, a jeszcze innym sposobem jest tworzenie swoich nowych aliasów. 

Taki zabieg zastosował Martin Garrix, który podczas Tomorrowland wystąpił w tejemniczej masce jako artysta pod pseudonimem Ytram. Jednak jeszcze w trakcie występu na scenie STMPD Records artysta zdjął maskę i szybko stałe się jasne kto kryje się pod pseudnimem Ytram, który nie oznacza nic innego jak Marty od tyłu. Nowy alias Martina Garrixa skupia się w głównej mierze na brzmieniach House i Deep House.

                                                                   {eqembedded}MartinGarrixHub, 888834620917022720{/eqembedded}

Jak się rozwinie Ytram czy też Martin w tym kierunku? Chcielibyście zobaczyć więcej produkcji w takim właśnie stylu?

Dlaczego Hardwell nie występuje na Tomorrowaland?

Jak to możliwe, że w line upie tak dużej imprezy jak Tomorrowaland brakuje jednego z 3 najlepszych djów według rankingu Dj Mag? Za duże rządania finansowe gwiazdy? Czy może konflikt między artystą, a organizatorami? 

Tomorrowland każdego roku gromadzi ogromną ilość artystów z całego świata! Do Belgii w okolice Boom każdego roku przyjeżdza ponad 400tyś osób kochających muzykę elektroniczną. Festiwal cieszy się tak ogromną populanością, że organizatorzy po raz drugi zdecydowali się stworzyć niesamowite widowisko w dwa weekendy. Mimo ta ogromnego przedsięwzięcia do Belgii po raz kolejny nie został zaproszony Hardwell!

Skąd wiemy, że nie został zaproszony, a nie jest to osobista decyzja artysty? 

W jednym z wywiadów Hardwell zapytany o swoją nieobecność podczas Tomorrowland odpowiedział:

"Nie zagram w tym roku na Tomorrowland w Belgii. W zasadzie chciałem wystąpić na Tomorrowland, ale z jakiegoś powodu nie znalazło się dla mnie miejsce i mnie nie zabukowali." 

Wiemy już na pewno, że to nie napięty plan zajęcie Roberta miał wpływ na jego brak w Belgii, ale zwyczajny brak zaproszenia. Ale dlaczego tak popularny artysta nie znajduje miejsca podczas tak ogromnej imprezy? Problem zdaje się leżeć w konflikcie jaki rozpętał się po tym jak bracia Dimitri Vegas i Like Mike podczas jednej z edycji Tomorrowland zatrudnili hostessy, aby namawiały ludzi do głosowania na nich w rankingu Dj Mag. Głos w tej sprawie zabrał Hardwell oraz Dannic, którzy wyraźnie skrytykowali takie zachowanie.

„Dj-e zatrudniają ludzi z ipadami, aby chodzili po ulicy i błagali ludzi o głosy w DJ MAG, serio? niech przemówi muzyka!”

„Jeśli głosujesz na swojego ulubionego DJ-a, nie głosuj tylko dlatego, że ktoś z iPadem poprosił Cię o to na ulicy…”

 

Po całym tym zajściu Hardwell podczas jednego ze swoich koncertów dość mocno i dosadnie wypowiedział się na temat całego Dj Magazine.

 

Ale dlaczego Hardwell krytykując Dimitri Vegas i Like Mike nie zostaje zaproszony na festiwal? Belgijscy bracia są gospodarzami Tomorrowland i mają znaczne udziały w organizacji całej imprezy. Teraz już sprawa wydaje się banalnie prosta i rozwiązanie całego medialnego szumu na temat braku jednej z największych gwiazd EDM podczas Tomorrowland jest dość oczywiste, chodź ani jedna ani druga strona konfliktu nigdy wprost na ten temat się nie wypowiedziała. 

 

 

Oświadczenie!! Brak duetu Dimitri Vegas i Like Mike podczas Sunrise Festival!

Wspominając Sunrise Festival 2017 nie sposób zapomnieć o braku headlinera pierwszego dnia jakim miał być duet Dimitri Vegas & Like Mike. Sprawa na pierwszy rzut oka wyglądała bardzo oczywiście i cała fala niezadowolenia została wylana na organizatorów Sunrise Festival. Ale czy naprawdę tak było? Czy myślicie, że naprawdę organizatorzy, którzy zapłacili ogromne pieniądze za występ Dimitri Vegas i Like Mike mogli nie zadbać o odpowiedni transport z oddalonego o 90km Goleniowa do Kołobrzegu?

Nie będziemy w żaden sposób oceniać tej sprawy, bo nie znamy wszystkich faktów. Tak czy inaczej warto zapoznać się z oficjalnym oświadczeniem wydanym przez Sunrise, które mocno wyjaśnia całą sprawę. 


 

 

OŚWIADCZENIE‼️

Drodzy klubowicze, wyjaśniając wczorajszą sytuację z Dimitri Vegas & Like Mike, chcielibyśmy przytoczyć Wam fakty.
Wyżej wymienieni artyści wraz ze swoim managerem przesunęli swoje przybycie na lotnisko w Goleniowie o godzinę i pojawili się na nim o 23:40.

Nasza ekipa odpowiedzialna za ich transport czekała z helikopterem zgodnie z ustaleniami, czyli od godziny 22:00. Chwile po ich przybyciu wznieśli się w powietrze, ale warunki atmosferyczne o tej godzinie były już na tyle trudne, że musieli zawrócić na lotnisko. Tam udali się na hale odlotów, aby poczekać na poprawę pogody.

W tej sytuacji zaproponowaliśmy transport samochodowy, który był przygotowany, a nawet wysłaliśmy jeszcze lepsze samochody, aby zapewnić większy komfort podróży. Niestety po godzinie oczekiwania, otrzymaliśmy informację od tour managera, że ich główny manager zadecydował, iż w takiej sytuacji nie pojadą i nie wystąpią na Sunrise Festival. To była ich decyzja, nasza agencja spełniła każdy warunek, który był zawarty w umowie. Nie mamy sobie absolutnie nic do zarzucenia w tej sytuacji.

Chcemy nadmienić, że opierając się na naszym 15 letnim doświadczeniu, informowaliśmy ich, że podróż helikopterem nie może odbyć się później niż zaplanowaliśmy, gdyż ze względu na położenie lotniska możemy spotkać się z utrudnieniami. Niestety nie potraktowano naszej prośby poważnie i uparcie nie brali pod uwagę innego transportu jak lotniczego.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Jest nam strasznie przykro, że ogromna ilość klubowiczów szybko zapomina, że jesteśmy na tym rynku od 15 lat i nigdy nikogo nie oszukaliśmy. Każdego roku dajemy z siebie wszystko, aby festiwal był na jak najwyższym poziomie. Mimo zdarzenia na które nie mamy wpływu, jesteśmy kolejni raz obrażani i płyną pod naszym adresem bardzo obraźliwe wypowiedzi.

To Wy w tej sytuacji powinniście stanąć murem za nami i powiedzieć im co myślicie na temat tego, że pokazali kolejny raz to, że nie szanują Polaków.

Przypomnijmy, że w roku 2012 jeden z Nich zapomniał paszportu i nie doleciał do Kołobrzegu, ale mimo Waszej sympatii do nich, zaprosiliśmy ich ponownie.

Jeśli chodzi o sprawę finansową, zapłaciliśmy pełną kwotę w marcu i mamy na to pełne dokumenty.

W trakcie ustaleń ich występu na naszej imprezie, managerowie zapewniali, że mimo iż grają na Tomorrowland w ten sam weekend, nasza impreza jest traktowana tak samo poważnie. Niestety finalnie okazało się, że ważniejszy był ich udział w konferencji po tym festiwalu, wiec wydano taka, a nie inną decyzję o ich przyjeździe. Prosimy Was o wyciągniecie wniosków z tego i liczymy na Wasze wsparcie, które teraz jest najważniejsze.

Mamy nadzieję, że swoją nieobecność zrekompensują Wam i nam, tak jak obiecali.

15 lat minęło jak jeden dzień... Sunrise Festival historia

Jak rozpczeła się muzyczna przygoda w Kołobrzegu? Sunrise Festival – jeden z największych festiwali elektronicznej muzyki tanecznej w Europie swój początek miał na imieninach DJ Krisa, który 25 lipca 1999 roku postanowił świętować w klubie wraz ze znajomymi i który w ten sposób świętuje je do dzisiaj. 

Organizowana rokrocznie impreza bardzo szybko zyskiwała na popularności i w 2003 roku z racji ogromnego zainteresowania publiczności, została przeniesiona do kołobrzeskiego Amfiteatru, a jej przebieg uwieczniony na filmie, który błyskawicznie rozprzestrzenił się w Internecie i sprawił, że wszyscy fani elektronicznej muzyki tanecznej, nazywanej u nas „techno”, zapragnęli bawić się przy setach ówczesnych gwiazd takich jak Peran Van Dijk czy Marc Van Linden.

Oczywiście nie tylko opublikowany w Internecie film, ale także doskonałe recenzje dziennikarzy i uczestników poprzedniej edycji sprawiły, że zainteresowanych przyjazdem na Sunrise Festival 2004 było znacznie więcej niż dostępnych miejsc i na teren kołobrzeskiego Amfiteatru dostała się jedynie część z tysięcy przybyłych nad morze fanów muzyki tanecznej – ci, którym się udało z pewnością nie byli zawiedzeni – edycja 2004 zapamiętana została jako miejsce narodzin kilku gwiazd polskiej sceny klubowej – DJ-ów przed występem na kołobrzeskim święcie „muzyki techno” nieznanych jeszcze szerszej publiczności. Oprócz młodych gniewnych na scenie zaprezentowali się również starzy wyjadacze, z Ronem van den Beukenem i Peranem van Dijk na czele. Strategia łączenia w line-upie młodych obiecujących DJ-ów z gwiazdami sceny światowej okazała się strzałem w dziesiątkę i z powodzeniem realizowana jest do dzisiaj.

Sunrise Festival 2005 to kontynuacja sukcesu poprzedniej edycji – publiczność pomimo niesprzyjającej aury zebrała się przed bramami Amfiteatru już na wiele godzin przed rozpoczęciem imprezy, ale organizatorzy sprawili, że czekać było warto. Festiwal zyskał zjawiskową oprawę graficzną – animacje wyświetlane były na 16 wielkich ekranach, a scenę i publiczność oświetlały stroboskopy, głowice oraz lasery, a efekty pirotechniczne w połączeniu z najwyższej jakości systemem nagłośnieniowym zapierały dech w piersiach, tym bardziej, że na scenie pojawiły się wielkie gwiazdy – Johan Gielen, Kai Tracid, 4 Strings, Mischa Daniels czy Joy Kitikonti.

Edycja Sunrise Festival 2006 okazała się przełomowa – po raz pierwszy festiwal odbył się na dwóch scenach – w Amfiteatrze i na parkingu. Renoma kołobrzeskiej imprezy zaczęła sięgać daleko poza granice Polski i w line-upie pojawiły się kolejne zagraniczne gwiazdy takie jak Above & Beyond, Judge Jules, Eddie Halliwell, Menno de Jong czy DJ Jean. Hitem festiwalu okazał się utwór „Put Your Hands Up For Detroit“ wyprodukowany przez wschodzą wtedy gwiazdę, jaką okazał się Fedde le Grand (wystąpił na Sunrise Festival pięciokrotnie w latach 2011-2015) oraz utwory 2 Devine vs Cara Dillon – „Black is The Colour czy „Body Jack“ od Marc’a Romboya, który zagrał Cez Are Kane.

W roku 2007 polscy fani muzyki klubowej zakochali się w Trance i House jeszcze bardziej, więc naturalną konsekwencją tego zjawiska był podział line-upu na artystów reprezentujących właśnie te dwa gatunki. Zaproszenie zagranicznych gwiazd na Sunrise Festival 2007 okazało się wizerunkowym strzałem w dziesiątkę i o kołobrzeskiej imprezie zrobiło się naprawdę głośno, a bilety sprzedawały się jak świeże bułeczki – nic dziwnego – kto nie chciałby usłyszeć w tamtych czasach setów mistrzów konsolety takich jak  Ferry Corsten, Eddie Halliwell, Lucca, Valentino Kanzyani, Antoine Clamaran, Benjamin Bates, Randy Katana i Erick E. Do historii festiwalu przeszedł królujący na scenach energetyczny house'owy przebój Erick’a E – „The Beat is Rockin“ oraz „Anoter Wave“ z finałowego seta Randy Katany.

Sunrise Festival 2008 został przez publiczność i dziennikarzy muzycznych zgodnie uznany edycją przełomową – na festiwalowym niebie zaświeciły bowiem największe gwiazdy sceny EDM – Tiesto i Armin van Buuren, a nad głowami uczestników fruwali Red Bull X-Fighters. Informacja o planowanym występie dwóch DJ-skich tuzów pojawiła się w Internecie już w lutym 2008 i momentalnie rozgrzała wszystkich imprezowiczów - bilety sprzedawały się lepiej niż niezbędne w zimie czapki i szaliki, a ujawniony przez organizatorów line-up był głównym tematem rozmów w najlepszych klubach Warszawy, Poznania, Krakowa czy Wrocławia. Oprócz Armina van Buurena, który zaprezentował świeżutkie jeszcze utwory „Going Wrong“ czy „In & Out Of Love“ i Tiesto z premierowymi kawałkami z nadchodzącego albumu „Kaleidoscope”, na scenie w Amfiteatrze brylowała śmietanka brytyjskiego clubbingu z Pete Tongiem, Jamesem Zabielą i Dannym Howellsem na czele. Wielkimi hitami i motywami przewodnimi festiwalu okazały się „I Will be Here“ Tiesto ze Sneaky Sound System i utwór Erica Prydza „Pjanoo“.

W momencie, gdy wszyscy uważali, że lepszego line-upu od Sunrise Festival 2008 przygotować się nie da, nadszedł pamiętny rok 2009, w którym na scenach zagościły gwiazdy takie jak ATB, Ferry Corsten, Sander van Doorn i argentyński król progressive house – Hernan Cattaneo oraz Funkerman, Eddie Thoneick i wielu innych. Impreza była totalnie odjazdowa – muzyczna uczta zaserwowana przez wykonawców zasługiwała na wszystkie gwiazdki Michelin – największym hitem był hymn Sunrise Festival 2009 „Symfo” stworzony przez Rank 1, a na scenie w Amfiteatrze królowały „Polkadots“ od początkującego wtedy Afrojacka i przebój Sidney’a Samsona „Riverside“.

Sunrise Festival 2010 to powrót wielkiego mistrza – Armina van Buurena – jeszcze mocniejszego, jeszcze bardziej lubianego i jeszcze bardziej wyczekiwanego, a na dokładkę wielkie nazwiska – Markus Schulz i live act Chicane oraz podbijający scenę w Amfiteatrze SASHA, Pete Tong, Joris Voorn, Laidback Luke oraz Funkagenda i w co trudno uwierzyć – początkujący wtedy, a dzisiaj jeden z najlepszych na świecie Hardwell - kolejna wielka gwiazda, do której promocji swoją malutką cegiełkę dołożył festiwal w Kołobrzegu. Kultowy dla uczestników imprezy stał się numer „ONE“ od nieistniejącej już formacji Swedish House Mafia.

Kolejna edycja imprezy Sunrise Festival 2011 dość niespodziewanie zdominowana została przez banany i szampana czyli szwedki duet electro house'owy Dada Life, a ich gorący set dosłownie wyrwał wszystkich z kapci i sprawił, że publiczność oszalała. Szwedzi sprawili nam muzyczny potop, ale inny artyści nie próżnowali – publiczność pod sceną na parkingu z pewnością na długo zapamiętała wystrzałowe sety w wykonaniu brytyjskiego trio Above & Beyond i Dash Berlin, a do historii przeszły również występy DJ-ów takich jak Fedde le Grand, Mark Knight oraz tech house'owca – Riva Starr. Największymi hitami edycji były utwory Avicii „Levels“ oraz Ingrosso i Alesso „Calling“, ale nie możemy pominąć takich perełek jak „Save The World“ od Swedish House Mafii czy „Beautiful World“ Marka Knighta.

Sunrise Festival 2012 pod każdym względem przewyższał poprzednie edycje – nagłośnienie było mocniejsze, line-up był jeszcze bardziej naszpikowany gwiazdami, a sam festiwal trwał... 10 dni! Pierwszy weekend był prezentem dla fanów muzyki Trance – na scenie świetnie zaprezentowali się bowiem legendarni Paul van Dyk, Ferry Corsten, Moguai i Westbam. W kolejny weekend było równie dobrze, jak nie lepiej – czadu dali Chuckie, Bingo Players, Dimitri Vegas & Like Mike i francuski gwiazdor – David Guetta, który w tym roku wydał dwupłytowy album „Nothing But The Beat“ oraz wprowadził muzykę house na fale radiowe na całym świecie. W Amfiteatrze królował natomiast electro house, między innymi nowy kawałek od nieznanego Nickiego Romero „Toulouse“, wielkie hity „Dont You Worry Child“ oraz „Greyhound“ od Swedish House Mafii i „Rattle“ od Bingo Players.

W roku 2013 do Kołobrzegu zawitała już cała reprezentacja Szwecji – nic dziwnego – szwedzki House zdominowała muzyczny świat, a jej przedstawiciele posiadali najcenniejsze akcje na giełdzie gorących nazwisk letnich festiwali muzycznych. Na scenach Sunrise Festival 2013 prym wiedli więc artyści tacy jak Sebastian Ingrosso, Axwell i Alesso, fenomenalnym występem popisali się również bracia Showtek i duet bliźniaczek Nervo, a najchętniej słuchanymi utworami były „Animals“ Martina Garrixa, „Booyah“ braci Showtek i  „Tsunami“ duetu DVBBS i Borgeous’a.

Sunrise Festival 2014 to czas wielkich „come-backów” - na gorącej kołobrzeskiej ziemi usłyszeć można było ponownie zakręcone nuty wielkich mistrzów, wśród których brylowali Showtek, Nervo i Fedde le Grand - później okrzyknięty „rezydentem“ Sunrise oraz holenderskie rewelacje – Nicky Romero, Dannic, Bingo Players. Edycja 2014 została okrzyknięta „edycją hitów” - DJ-e najchętniej grali „Ping Pong“ Armina van Buurena, rewelacyjny singiel od Alesso z One Republic „If I Loose Myself“ oraz EDM’owe utwory od W&W, R3hab’a i Hardwella, ale niekwestionowanymi hitami tego lata były kawałki od Calvina Harrisa „Summer“, Martina Garrixa „Wizard“ i nowość od Galantis „You“.

Rok później cały muzyczny świat zakochał się w Future House – nowym, elektryzująco świeżym gatunku, którego ambasadorami stali się Oliver Heldens, Don Diablo oraz Tchami – nie zdziwił więc nikogo fakt, że to właśnie ci wybitni DJ-e i producenci zasiedli za konsoletą przed wymagającą kołobrzeską publicznością. Nie możemy oczywiście, podobnie jak publiczność jeszcze długo po zakończeniu seta, zapomnieć o Amerykaninie Steve'ie Aoki, który nie zważając na koszty zafundował wszystkim wypasionego seta pełnego mięsistych bitów. Wielkimi przebojami Sunrise Festival 2015 były takie utwory jak „Lean On“ od Major Lazer i Dj’a Snake’a, „Secrets“ od Tiesto i KSHMR’a, „Intoxicated“ Martina Solveiga, nowe wydanie „Show Me Love“ od Sama Feldta, radiowy hit od Galantis „Runaway“ oraz przebój „Tiger“ wyprodukowany przez Polaków – Skytecha i Fafaq’a w połączeniu sił z R3habem.

Sunrise Festival 2016 to kolejna gwiazdorska edycja – do Kołobrzegu przyjechali mistrzowie elektronicznej muzyki tanecznej - Steve Angello, Martin Solveig, Nervo, R3hab oraz ATB. Tym razem klimat kołobrzeskiej imprezy poczuć mogli nie tylko uczestnicy, ale także internauci – po raz pierwszy nadana została relacja video, która cieszyły się niewiarygodną wręcz popularnością – wszyscy chcieli posłuchać rewelacyjnego seta Shermanology w Amfiteatrze oraz Steve'a Angello na Parkingu, a także będących w życiowej formie KSHMR’a i Headhunterz. Na scenie królowały nie tylko nowości takie jak „Don’t Let Me Down“ i „Roses“ od The Chainsmokers, „Opus“ od Erica Prydza, future house’owy „Ready or Not“ Madisona Marsa, „This Girl“ od KUNGS, „Faded“ Alana Walkera i „In The Name of Love“ Martina Garrixa, ale także popularne w ubiegłym roku „Lean On“ Major Lazer i Snake’a.

Co przyniesie najbliższa, piętnasta edycja Sunrise Festival – dowiemy się już wkrótce. Festiwal odbędzie się w dniach 21-23 lipca. Bilety zostały całkowicie wyprzedane.

Kto zawita już za kilka tygodni do Kołobrzegu na 15. edycję Sunrise Festival?

Funktion One na Sunrise Festival After Party 2017!

Funktion One Sunrise Festival 2017

Atmosfera nieustającej zabawy w doborowym towarzystwie, piękne widoki na Bałtyk, ciepły piasek pod stopami i muzyka w najlepszym wydaniu – After Party po Sunrise Festival to najsłynniejsza plażowa impreza w naszym kraju, to doskonałe zwieńczenie święta muzyki klubowej, to niepowtarzalna okazja do delektowania się dzwiękami muzyki House w najlepszej możliwej jakości. Jakości, którą w tym roku, po raz pierwszy na taką skalę w Polsce, zapewni odpowiedzialny za nagłośnienie brytyjski system dźwiękowy Funktion One.

Czytaj dalej